Zobacz również

Wymiana baterii w iPhone. Samemu czy z serwisem?

Dodano: 2016-07-17 Przez: admin


 
Baterie w nowoczesnych smartfonach nie tylko szybko się rozładowują, ale również z czasem zaczynają robić to się znacznie szybciej lub mają problemy z ładowaniem. W takich sytuacjach zazwyczaj zaleca się wymianę baterii na nową. Jak można zrobić to w urządzeniach marki Apple?
 
Jeżeli twój iPhone nie jest już zbyt żywotny i rozładowuje się znacznie szybciej, niż na początku, w takim przypadku warto pomyśleć o wymianie baterii. Wtedy nie trzeba będzie znów ładować go parę razy dziennie, co często jest sporym problemem, zwłaszcza gdy w okolicy nie ma się gniazdka. Oczywiście, można korzystać z powerbanków, niemniej jednak rozwiązują one problem tylko połowicznie.
 
Jak wymienić baterię?
W internecie można bez problemu zakupić zapasowe baterie przeznaczone do różnych modeli urządzeń iPhone wraz z dodatkowymi narzędziami przeznaczonymi do dokonania wymiany. Dzięki temu niemalże każdy może przeprowadzić wymianę zgodnie z instrukcją. Na takie rozwiązanie warto jednak zdecydować się tylko wtedy, gdy urządzenie jest już poza okresem gwarancyjnym, ponieważ samodzielne otwarcie obudowy i zamontowanie nieoryginalnej baterii będzie skutkowało zwykle w utracie gwarancji.
 
Gdy zależy ci na tym, aby w twoim urządzeniu znalazła się oryginalna bateria Apple, udaj się do autoryzowanego serwisu tej marki, gdzie na miejscu otrzymasz profesjonalną pomoc. Często będzie można skorzystać z niej nawet w ciągu kilkunastu minut, aby z serwisu wyjść już z telefonem z wymienioną baterią.
 
Gdzie można wymienić baterię w iPhone?
Usługa tego rodzaju dostępna jest zasadniczo w każdym serwisie marki. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa typu „bateria iphone warszawa”, aby dowiedzieć się, gdzie będzie można dokonać wymiany w Warszawie.
 
Z usług można korzystać także na odległość, w systemie door-to-door. W tym przypadku konieczne jest na początku wybranie odpowiedniego serwisu oferującego takie usługi, a następnie wypisanie formularza on-line zgłaszającego telefon do serwisu. Kolejnym krokiem jest jego dostarczenie – można zrobić to samodzielnie lub skorzystać z usługi odbioru urządzenia przez kuriera.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy