Zobacz również

Cele stosowania stabilizatorów

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
            Leczenie urazów ortopedycznych najczęściej jest czasochłonne. Oczywiście wiele zależy od tego jakiego rodzaju jest to uraz. Do znacznie poważniejszych urazów można zaliczyć te związane ze stawami, gdzie bardzo często leczenia bywa dłuższe przy poważnych urazach a jednocześnie bywa uciążliwe dla pacjentów. Jak realizowane jest leczenie stawów?
 
Przy urazach stawów najczęściej niezbędne jest ich zabezpieczenie przed niepotrzebnymi ruchami. Można decydować się na postawienie na taki sprzęt ortopedyczny, który pozwala na zapewnienie skutecznego ograniczenia problemów z takim ruchem stawu, który może powodować ból. Jednocześnie przy urazach stawów ruch stawu może prowadzić również do niepotrzebnych, drobnych urazów, które mogą wydłużyć powrót do normalnego funkcjonowania stawu. Dotyczy to również takich urazów, które wymagają jedynie krótkiej rehabilitacji a nie zabiegów medycznych.
Jeśli uraz stawu wymaga operacji wówczas leczenie może trwać nawet wiele miesięcy. Jednocześnie po operacjach zabezpieczenie stawu jest w konieczne. Ważne jest decydowanie się wówczas na takie zabezpieczenie stawu, które gwarantuje stabilizację. Gdy niezbędne jest równoczesne realizowanie rehabilitacji wówczas można zdecydować się na ortezy dla dzieci.
 
Stabilizatory przy zabezpieczaniu stawów
Selekcjonując różne stabilizatory można decydować się na takie, które pozwalają na uzyskanie wydłużenia czasu ich użytkowania bez konieczności odczuwania dyskomfortu. Jest to ważne szczególnie w przypadku decydowania się na stosowanie stabilizatorów u dzieci. Wówczas niezbędne jest branie pod uwagę wygody użytkowania dla dzieci. Stabilizator najczęściej musi być wybierany po konsultacji z lekarzem.
Wybranie odpowiedniego stabilizatora przez lekarza jest niezbędne po operacjach. Jednocześnie niezbędne jest również wybranie odpowiedniego miejsca do zakupu dopasowanego stabilizatora. Zastosowany stabilizator musi być indywidualnie dopasowany do potrzeb danego pacjenta co ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia uzyskania skutecznego działania.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy